| Zuzumilk26 a întrebat:

Acest sistem de gaming https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/4019450/ duce jocurile in low?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o solutie, dar nu doar capacitatea memoriei e importanta pentru gaming. Cred ca, daca ai un buget limitat acum, ar mai trebui sa strangi un pic de bani, asta ca sa nu te chinui din prima cu ce ai, ci sa te tina un an sau doi macar. O alta varianta ar fi sa te uiti la calculatoarele care sunt gata asamblate si vandute de Altex, PC Garage etc. De multe ori, sunt mai ieftine decat daca ai construi calculatorul respectiv bucata cu bucata, vin deja asamblate si ai o garantie unitara daca se strica ceva, in plus, stii sigur ca respectivele componente functioneaza bine una in legatura cu cealalta. Sper ca raspunsul asta sa te ghideze macar un pic spre varianta cea mai buna pentru tine happy

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In primul rand carcasa aia este super inghesuita si o sa ai probleme grave cu temperaturile daca adaugi o placa video.

Sursa aia e o gluma proasta, daca tii la componentele tale nu folosi sursa aia.

Procesorul ala e un dual- core, asa ca mari performante in jocuri nu te astepta sa ai.

Eu unul totusi recomand sa cauti ceva pe piata SH, in 1000 lei ai sanse sa gasesti o configuratie mai buna.

GT710 e foarte slaba, nu prea duce nici un joc recent.

| Zuzumilk26 explică (pentru Intruder19):

Eu vreau sa ma joc doar fortnite, CSGO, Overwatch, Doom.

| Intruder19 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Nu prea o sa mearga nici fortnite decent, poate pe rezolutie 720p, pe 1080 nu prea duce fps-uri decente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, probabil ca da, probabil ca nu, exista posibilitatea ca unele jocuri nici sa nu-ti porneasca, dar daca vrei sa iti faci un sistem de gaming adevarat, iti trebuie musai o placa video.

| Zuzumilk26 explică (pentru anonim_4396):

Placa video gt 710 merge?
Are 2gb

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Ar fi o solutie, dar nu doar capacitatea memoriei e importanta pentru gaming. Cred ca, daca ai un buget limitat acum, ar mai trebui sa strangi un pic de bani, asta ca sa nu te chinui din prima cu ce ai, ci sa te tina un an sau doi macar. O alta varianta ar fi sa te uiti la calculatoarele care sunt gata asamblate si vandute de Altex, PC Garage etc. De multe ori, sunt mai ieftine decat daca ai construi calculatorul respectiv bucata cu bucata, vin deja asamblate si ai o garantie unitara daca se strica ceva, in plus, stii sigur ca respectivele componente functioneaza bine una in legatura cu cealalta. Sper ca raspunsul asta sa te ghideze macar un pic spre varianta cea mai buna pentru tine happy