| AdrianRX187 a întrebat:

Salut TPU,

Acum 2 zile am cumparat un PC de la Altex, in rate iar acesta a venit defect. Mai exact nu mergea / nu era recunoscut SSD-ul nici in BIOS si nici in Windows.
Asa ca am sunat la ei si am facut retur sa imi trimita unul nou. Pentru ca la suma pe care o platesc ma astept sa nu aibe defectiuni. ( Inteleg totusi ca pot aparea defectiuni din fabrica, e ok. ) Problema este ca in poza produsului ( pe carcasa ) arata ca are si doua coolere pe fata Iar pe unitatea pe care am primit-o eu, are doar 1.
Vreau sa va intreb daca o sa trimita unul nou sau doar o sa fie reparat.
De asemenea au spus ca dureaza 2-3 zile pana vine curierul, o sa il aduca la ei, la magazin si daca constata ei ca este cum zic eu, il vor trimite catre service.

Si ma gandesc ca, pana vine curierul, sa ma folosesc de pc adica sa ma joc happy. Dar oare sa las jocurile pe el? Ma refer la faptul ca am jocuri cumparate de pe steam dar am si jocuri piratate. Exista posibilitatea de imi anula garantia sau sa zica ceva din cauza asta?

Multumesc.

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Mai bine nu te juca pe el ca s-ar putea sa nu mai primesti altul.Asteapta pana iti vine cel nou ca sa nu ai probleme cu el sau sa zica ca nu ti-l mai ia.