| Czn a întrebat:

Acum 2 zile mi-am reinstalat windows-ul si mi-am schimbat vechea placa video (Ati radeon -128 MB) cu una Nvidia Gforce de 512 MB.Nu am driverele originale ale placii si am luat driverul video dupa net iar cel de sunet nu il gasesc.De cand am facut aceasta modificare videoclipurile se incarca foarte greu si filmele la fel si nu le pot urmarii pentru ca se blocheaza iar jocurile imi merg la fel chiar daca noua placa este de 512.Precizez ca am Adobe Flash Player instalat, internetul imi merge bine dar nu am driverul de sunet.Dau funda celui care ma ajuta!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii pe Google seria de la placa de baza +drivers, intrii pe site-ul unde se ofera acestea, alegi sound driver, selectezi versiunea de Windows si asta e

| Czn explică (pentru anonim_4396):

Pe placa mea scrie:SB0570.Am cautat drivere dar nu prea gasesc sa downloadez si unele imi dau eroare.Lasa-mi un link de download daca poti te rog frumos

| anonim_4396 a răspuns (pentru Czn):

Ce Windows ai, ce versiune de biti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Czn):

Aia e placa de sunet ce mi-ai dat tu acolo. Da-mi numele placii de baza, daca nu stii care e downloadeaza CPU - Z, intrii la sectiunea motherboard( placa de baza) si postezi aici ce scrie la model + windows-ul si pe cati biti ruleaza.