| VideoBloggg a întrebat:

Acum vreo 2 luni mi-am sters folderul cu Sims 3 dar nu i-am dat uninstall din Control Panel si acum chiar daca folderul nu mai e. imi apare in control panel sims 3 straight face
Am incercat sa il dezinstalez si imi zice An error (-5006 : 0x80070002) has occurred while running setup. Acum il vreau inapoi dar nu merge si zice e el deja e instalat...
Ce sa fac ca sa nu mai imi dea eroarea aia si sa il dezinstalez?

Dau funda big grin

2 răspunsuri:
| THCC a răspuns:

1.Pornesti CMD sau Command Prompt
2.Scrii REGEDIT
3. Apesi pe folder-ul HKEY_LOCAL_MACHINE
4. Apesi pe folder-ul SOFTWARE
5.Trebuie sa vezi pe urma Folder-ul Wow6432Node si dupa ce apesi pe el ai inca un folder Maxis, il stergi si gata, poti instala din nou jocul.

| longard a răspuns:

Este vina unor foldere care au ramas prin appdata pe alt undeva, poti incerca sa-l ignori sau poti sa instalezi din nou sims 3 si apoi sa-l dezinstalezi(la mine a mers metoda asta).