| Maxxxi a întrebat:

Salut TPU, am abonament la Digi "Digi mobil optim nelimitat" și în contract scrie că ar trebui sa am viteza de 100Mbps pentru cei 50 de viteza maxima.Totusi eu am doar 4Mbps, posibil din cauza că stau la țară dar până ajung să îmi puna fibra optica ei au zis că o pun într-o lună maxim doua, mă descurc cat de cat cu viteza asta la orele online.Problema e că la orele online consum foarte mult net și cred că o să termin destul de rapid cei 50 de GB și o să trec pe cei nelimitați de viteza redusă.Pe site scria că restul, după cei 50Gb o sa am o viteza de 256kbps download ..Credeți că am vreo șansă să fac ore online cu viteza asta sau o sa trebuiască să îmi iau o alta cartela de la Orange sau Telekom temporar până imi pun netul pe casa?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Daca ai semnalul prost, ai si viteza mica de net. Vezi sa fie pus pe 4G.
Slabe sanse sa mearga cu 256kbps. Mai bine iei o cartela si stai fara stres. Una de 5E iti ajunge.