| ThemaiAlphaFJ a întrebat:

Am acest PC: Intel Core i5-3570 CPU @ 3, 4 GHX 4 nuclee 4 threaduri o placa video Nvidia Geforce GTX 1650 de 4 GB si 8 GB Ram.
Ce jocuri pot juca in afara de Gta V, CS:GO si din astea ce sunt foarte jucate?
Nu vreau fortnite sau ceva de genu, caut ceva jocuri cum ar fi din seria COD (cu o poveste)

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, te poti juca inistit la specificatii Maxime.
https://www.pcgamebenchmark.com/grand-theft-auto-v-system-requirements? result
Sunt curios cu cat l-ai cumparat?

| ThemaiAlphaFJ explică (pentru anonim_4396):

... Eu am zis ca deja ma joc gta v, da merge super bine.
Iar pc-u l-am cumparat cu 2200 de lei

| anonim_4396 a răspuns (pentru ThemaiAlphaFJ):

Te poti juca cam orice joc existent pana acum. Deci nu are rost sa enumar.
Am specificatiile la fel numai cu procesorul mai bunicel I5 9300h

| Andresso a răspuns:

Mai nimic, deoarece procesorul ala e deja slab la jocurile astea noi si placa video e slabă.

| ThemaiAlphaFJ explică (pentru Andresso):

Man... Procesorul ala e bun happy Degeaba ai tu procesor i9 =]]]
Si placa video e chiar super buna, dar ce sa faci, cand tu ai PC de 5000 de lei =]

| Andresso a răspuns (pentru ThemaiAlphaFJ):

Gta 5 a aparut acum 7 ani, e normal sa-ti mearga. Incearca sa joci unul ce a a aparut in 2020 sa vedem daca treci de 10 fps la ultra.

Nu am i9 deoarece nu am bani pentru el si nu am incredere in Intel(am avut inainte i5 4440 si nu am fost multumit de el indestul, in schimb am ryzen 5 3600xt(un procesor nou care se descurca de minune la orice joc si se va descurca cel putin 4-5 ani de acum incolo).

| BaconDavid2007 a răspuns:

Nu o sa ai probleme ca duce

| Andreimacelarul a răspuns:

Metin 2