| Andrei8000 a întrebat:

am achizitionat recent un Procesor AMD A6 X2 6400K, 3. 90GHz, Socket FM2, dar nu stiu ce fel de placa de baza se potriveste acestui procesor,variantele mele erau urmatoarele, Placa de baza ASROCK H81M-DGS, Intel H81, 1150, 2xDDR3, 2xSATA2, 2xSATA3, mATX sau ASUS F2A55-M LK2, A55, FM2, 2xDDR3, 6xSATA2, mATX. Va rog sa imi spuneti voi care din acestea se potriveste procesorului meu si care ofera rezultate satisfacatoare.De asemenea, daca nici una din aceste 2 placi nu este buna, va rog sa-mi recomandati voi una tinand cont ca am un buget de 300 lei.

Răspuns Câştigător
| eXperience a răspuns:

Sal, pai un procesor de la AMD niciodata nu se va potrivi cu unul facut pentru Intel e logic laughing, ala primul are socket 1150 e pentru procesoarele Intel, al doilea se potriveste are FM2, e pentru procesoarele AMD.