| ENDofGaming a întrebat:

am asa o intrebare.
PC-ul meu are sistemul de operare windows 8.1 si vreau sa descarc de pe magazinul windows jocul Angry Birds Epic insa nu pot.
Intru in magazin si scriu la cautare cum se numeste jocul si nu imi apare nimic am incercat si de pe Microsoft insa nu pot, zice ca nu e disponibil in tara sau regiunea unde locuescc?
Cum rezolv problema?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Jocul este facut pentru windows phone 8.1. Pe PC nu merge jocul descarcat.

| ENDofGaming explică (pentru Intruder19):

Orice joc care merge pe windows phone 8.1 merge si pe PC windows 8.1 am instalat cateva deja

| Intruder19 a răspuns (pentru ENDofGaming):

Nu este adevarat. Store-ul nu este unificat, pentru windows phone ai un store si pentru windows 8.1 ai alt store.

Uite un exemplu:
Exista aplicatie de facebook messenger pentru telefon dar pentru PC nu exista.

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/messenger/9wzdncrf0083