| Gabitu698 a întrebat:

Salut TPU! Am Cumparat de pe eMAG un stylus de care nu sunt mulumit la 55 de lei cu tot cu transport. Aveti aici link-ul de la produs daca va intereseaza: https://www.emag.ro/......DWCY7KMBM/
si nu imi place cum merge si m-am gandit sa-l returnez. Completez formularul iar dupa imi arata sa selectez o optiune cum vreau sa imi primesc banii inapoi, prima este sa imi dea un fel de voucher si a doua sa imi transfere banii intr-un cont bancar. Nu pot sa fac sa vina pur si simplu curierul si sa imi dea banii? Ce pot sa fac? Nu am posibilitatea sa le dau contul bancar.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti, fiindca curierii nu au voie sa faca plati, ci doar incasari.
Tu-ti iei banii de la magazinul de unde ai cumparat produsul, nu de la o o firma de transport.
Ai de ales: voucher sau iti deschizi cont bancar si trimiti detaliile bancare la eMag.