| catalin542000 a întrebat:

Salut tpu.Am cumparat o placa video pentru o unitate al prietenului meu.Am bagat placa video in placa de baza si am pornit unitatea, unitatea a pornit dar nu pornea monitorul scria "no video imput" ca si cum nu asi fi bagat cablu in monitor.
M-am dus la mine acasa si am incercat si eu placa video si la mine mergea deci vina nu este de la placa video. Apoi am luat la verificat monitorul prietenului meu am conectat monitorul lui la unitatea mea si mergea si ala.
Acuma nu stiu care poate sa fie problema, voi ce credeti este problema de la placa de baza sa se fi ars slotul pci expres2.0 sau sa fie problema de la procesor?
Nu prea asi crede ca de la procesor ca ce treaba are procesorul cu placa video el este intr un loc placa video in alt loc.
Eu asi crede ca de la placa de baza dar ramane sa spuneti voi.
Care este devina procesorul Intel core 2duo 2. 20ghz sau placa de baza gigabite si numai stiu cum cu frecventa de 1333mhz pentru memorie ram cu sochet 775?
Daca nu sti placa de baza cauta placi de baza sochet 775 si este una albastra cu 4 sloturi ram doua rosi si doua galbene si scrie langa slot gigabite.
Scuzati de repetare deci ce poate sa cauzeze problema procesorul sau placa de baza?
Scs pentru repetare dar am nevoie urgent de raspuns!

FUNDA

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Ce placa video/placa de baza are prietenul tau?