| StefuIonutPC a întrebat:

am doua calculatoare. Unul are ca specificatii o placa video nVIDIA quadro k600, 2,75gb ram si 485 hdd si un procesor Intel pentium 4 inside. Pe acest pc il folosesc si merge cam greu in jocuri si ma gandeam sa combin pe amandoua pcurile si sa fac unul mai bun, oricum celalalt pc este mai bun pe modul ca are Intel core 2 duo un procesor mult mai bun si un hdd 320 gb, ram cred ca are 2 placa video nj, vreau sa stiu daca pot sa combin, gen sa schimb procesoarele si sa mai adaug ram de la celalalt pc. Vreau sa stiu daca pot.

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Poti afla date despre placa de baza, tipul de ram ddr 2 sau 3 cu cpu id
https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Placa video e pe agp sau pci, hdd ul daca vrei performante ia unul ssd daca nu vezi cat au 5200 sau 7200 rpm. Nu te sfatuiesc sa umblii la procesor doar pune, hdd ul, ram ul de pe unul pe altul si placa video.