| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,am downloadat niste video de pe TPU cu un program,si vreau sa le fac sa mearga pe DVD, ce trebuie sa fac? Sa le dau copy&pasty pe un CD sau DVD? sau ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Pe DVD/CD la PC?
Da, poți și așa.
Ca să meargă pe orice DVD player poți folosi Nero Express și creezi Video CD/Super Video CD (pentru CD) sau DVD Video Files (pentru DVD).
Așa sigur le faci de calitate dacă nu pui și alte tipuri de date pe ele.

1 răspuns:
| ITHelper a răspuns:

Pai poti sa dai copy-paste daca DVD (CD) respectiv poate fi rescris, sau daca ai windows 7 (pe xp nu merge), daca nu poti lua nero de pe net..gasesti tu, si il pui foarte usorwinking
Sper ca te-am ajutat! Funda?