| LichKing a întrebat:

Am ip dinamic si as vrea sa deschid un server de samp dar cand adaug ip si deschid serverul nu mi se deschide... si cand scriu in loc de ip-ul pe care il am localhost:7777 merge dar numai sa intru eu. Va rog explicati voi ce trebuie sa fac pentru ca intruna caut si nu gasesc si cel care imi va da un raspuns si va merge serverul sa il deschid si sa joace playerii are 10 funde!

Răspuns Câştigător
| Dezinteres a răspuns:

1 Accesezi no-ip.com
2 Iti faci cont
3 Manage hosts
4 Apesi Add Host
5 Scrii un nume pentru site iar restul il lasi default.
6 In serverul de samp in campul ip scrii numele site-ului ales mai devreme.
7 Te duci la sectiunea downloads pe site-ul no-ip.com si downloadezi DUC client.
8 Instalezi DUC client si il lasi pornit atata timp cat ai nevoie de server.

| Edyi_Edy_1996 a răspuns (pentru Dezinteres):

Te rog ajuta-ma la Id edy.bbooss Te rog eu foarte mult sau facem un sv de SAMP si imi dai si mie Owner te ROGGG eu mult

| petreus a răspuns (pentru Dezinteres):

Uite idu meu de mess: mpetremarian trimite-mi cerere si ajuta-ma plizzztongue

| EvilCrepeerMC a răspuns (pentru Dezinteres):

Am si eu nevoie de ajutor imi scrie failded bun port sau dceva de gen ce sa fac

| djcobra94 a răspuns (pentru Dezinteres):

Ajuta-ma si pe mine sa imi fac ca am serveru da nu pot sa rezolv cu noip add djcobra94 te rog frumos

| razvy9912 a răspuns (pentru Dezinteres):

Unde e campul ip la sv de samp?

| AzzoFurien a răspuns (pentru Dezinteres):

Ajuta-ma si pe mine te rog ...add sweet.boyy

| Parvu_Marius_Gabriel_1972 a răspuns (pentru Dezinteres):

Ajuta-ma si pe mine plzz add:gabyta_sef

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 0ZZI a răspuns:

Intra pe siteul asta si uitete macar pana la 2 minute :!
http://www.youtube.com/watch?v=X0Y8czLQAao

| LichKing explică:

Eu am router si am incercat ce mi-ai spus tu dar nu a mers. crying alta modalitate nu ai sad?

| Dezinteres a răspuns (pentru LichKing):

100% merge. sigur ai urmat toti pasii?

| LichKing explică:

Da am facut exact cum mi-ai explicat tu! Un prieten mi-a spus sa imi iau internet de la RDS ca de acolo o sa imi mearga dar eu am de la romtelecom cu modem Huawei HG655b cu wireless.De ce nu imi merge?

| lenesulandy a răspuns:

Dezinteres am facut cum ai zis tu dar la pasul 6 unde gasesc sectiunea ip? ca nu stiu Multumesc anticipat!

| Edyi_Edy_1996 a răspuns:

VA rog ajutati-ma la id edy.bbooss sau sa facem unul impreuna Dezinteres vreau sa ma ajuti te rogg

| Georgian_Gabriell_1997 a răspuns:

HostName: Gta.Xgamers.Ro || Am Revenit! (0.3x)
Address: 94.60.40.50:7777
Players: 22 / 100
Ping: 13
Mode: xGms GF
Map: San Andreas

| Victor67 a răspuns:

x-Arena:RPG *** OWNER MITZA & ANDRE
HostName: x-Arena: RPG [enjoy]
Address: 93.119.26.208:7777
Players: xx / 50
Ping: 25
Mode: Arena-x RPG
Map: San Andreas

Helper la 30 ore jucate
Leader la cerere.
Ganguri:
Alianta 1 : Grove - Los Santos Vagos - The Triads
Alianta 2: Varios Los Aztecas - The Mafia - Ballas
Factiuni: Pd, FBI, National Guard, Taxi, News reporter, School Instructor, Hitman, NFS CLUB, The Mayor (Primarul), Paramedics.
Avem un Gm Foarte bun, Admini alesi cu grija.
Server on 24/7! Hai aici ai playerii distractiv!

| adrianasa a răspuns:

Va rog vreau sa deschid un server am ip dinamic si nu stiu cum sa fac

| klauclaudiu a răspuns:

Salut...intri in setarile de la router..cauti ip forwarding.completezi toate datele acolo si gata, daca nu ai inteles dai add:claudyu_klau94

| D3n1sUlL a răspuns:

Dezinteres ce nume pun la hostname