| Black98 a întrebat:

am jocul asta dead rising 2 si imi merge in reluare ce pot sa fac sa nu mai mearga in reluare?

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Inseamna ca pc-ul tau este prea slab. Dar nu te ingrijora, pentru ca poti juca pe el urmatoarele jocuri:
1. Masini: NFS (Underground, 2, Hot Pursuit, Underground 2, Most Wanted, Carbon, Pursuit 2).
2. Sandbox: Minecraft, Roller Coaster Tycoon 1, 2 si 3.
3. Shooter: Battlefield 1942, Call of Duty ( 1, 2), CS 1.6, CS Source.
4. Open world: GTA (3, Vice City, San Andreas).
5. Sport: FIFA (toate pana la 2010).
Sau daca vrei jocuri direct sa le joci in browser (Google Chrome, Mozilla, Opera), in afara de Internet Explorer, iti va trebui UnityWebPlayer (se ia oficial de aici: http://unity3d.com/webplayer ), poti incerca: Contract Wars, Uber Strike, Red Crucible 2, Rush Team, CS Portable (exista si pentru android), The West, Goodgame Empire, Grepolis, si mult mai multe jocuri gasesti oficial pe Kongregate, Miniclip, Nitrome. Funda?

6 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Sunt mai multe motive pentru care ar merge in reluare:
1. Calculatorul este slab;
2. Jocul are virusi (scaneaza folderul jocului cu un antivirus bun. Eu iti recomand AVG);
3. Jocul este piratat (incearca sa-l iei de pe alt site sau sa il cumperi).
4. Trebuie setata grafica la low sau medium.
Daca vrei imi poti spune ce componente are pc-ul tau sa iti spun daca poate rula jocul. Astept raspuns!

| Black98 explică (pentru YoChriss):

Pai am procesor de 2. 2ghz
am ram de 1 gb
si placa video de 64 mb

| Black98 explică (pentru YoChriss):

Pai am procesor de 2. 2ghz
ram de 1 giga
placa video de 64 mb

| YoChriss a răspuns (pentru Black98):

Inseamna ca pc-ul tau este prea slab. Dar nu te ingrijora, pentru ca poti juca pe el urmatoarele jocuri:
1. Masini: NFS (Underground, 2, Hot Pursuit, Underground 2, Most Wanted, Carbon, Pursuit 2).
2. Sandbox: Minecraft, Roller Coaster Tycoon 1, 2 si 3.
3. Shooter: Battlefield 1942, Call of Duty ( 1, 2), CS 1.6, CS Source.
4. Open world: GTA (3, Vice City, San Andreas).
5. Sport: FIFA (toate pana la 2010).
Sau daca vrei jocuri direct sa le joci in browser (Google Chrome, Mozilla, Opera), in afara de Internet Explorer, iti va trebui UnityWebPlayer (se ia oficial de aici: http://unity3d.com/webplayer ), poti incerca: Contract Wars, Uber Strike, Red Crucible 2, Rush Team, CS Portable (exista si pentru android), The West, Goodgame Empire, Grepolis, si mult mai multe jocuri gasesti oficial pe Kongregate, Miniclip, Nitrome. Funda?

| GamerulUnicat a răspuns:

Deci intai dai setarile la minim dupa in timp ce esti in joc il pui in bara apesi Ctrl+Alt+Del cauti jocul acolo la Processes dai click dreapta pe el Set Priority si dupa High si daca asta nu merge ia-ti Razer Game Booster.Bafta! Fundita?winking

| Buzau_Marius_1994 a răspuns:

Nu am postat de mult acest joc...
Arunca o privire aici... sunt ingrosate cerintele minime care trebuie sa le ai ca sa nu iti mai mearga in reluare

http://forum.rgamers.net/....../index.php

| Ciobanu_Sebastian_1990 a răspuns:

Poti sa iti dai rezolutia PC-ului la minim si imaginea de fundal windows classic asa va merge eu asa am facut la gta 4