| DEADEND a întrebat:

am net de la vecinu si cand descarc ceva de multe ori viteza maxima de download e de 20 kb/s, rareori prind 600kb/s tot la acelasi fila de descarcat. Puteti sa imi spuneti si mie de ce se descarca doar cu 20kb/s si cum fac sa descarc mereu cu +500kb/s? !

1 răspuns:
| ZeamăDeFasole a răspuns:

Salut.
Asta depinde ce router de wi-fi are el plus de asta să fi cat mai aproape de raza lui. Dacă are router de wi-fi cu o antenă, raza este de 50 de metri. Dacă are cu 2 antene, este mai mare.
Sper că ai înţeles.