| Ardeleanu_Florin_2003 a întrebat:

Am niște căști Steelseries Siberia 200 care au 2 jack-uri (1 pentru căști și 1 pentru microfon). Acum vreau să-mi achiziționez un laptop care are doar 1 singur jack. Din păcate microfonul nu mai merge. Întrebarea mea este: Pot să bag doar jack-ul de la căști în laptop și să folosesc microfonul laptopului pentru a mă auzi în jocuri? Nu aș vrea să cumpăr alte căști... dar dacă nu se poate cred că o să cumpăr. Aveți idei de niște căști care se aud decent? ( buget 150lei ). Mulțumesc și aștept un răspuns.

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Ai nevoie de un adaptor, unul ca acesta: https://www.emag.ro/......DRKWPDBBM/
Cu acest adaptor vei putea folosi căștile + microfonul pe același jack.

| Ardeleanu_Florin_2003 explică (pentru SilviaDulcik):

Am înțeles.Dar microfonul de la căști este stricat... pot folosi microfonul de pe laptop?

| NiculaiMarianTraian a răspuns (pentru Ardeleanu_Florin_2003):

Sigur ca poti folosi microfonul de la laptop. Trebuie selectat din setari microfonul laptopului