| StefAn2006Miau a întrebat:

Salut TpU
Am o intrebare????????
Am auzit ca daca eu imi cumpar un joc pe xbox one in format CD de Emag sa zicem...
E adevarat ca daca jicul e multiplayer si il am in format CD nu mai trebuie sa platesc XBOX LIVE?????

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Nu stiu cine ti-a zis asta dar pica la capacitatea de a citi. Pemtru multiplayer iti trebuie neaparat Xbox Live Gold.

| StefAn2006Miau explică (pentru Wr3nch):

Atunci sa zicem daca iau Fortnite de pe eMAG care e 130 lei si bag cd in xbix cand ajunge acasa tot trebuie sa am xbox live chiar daca am achizitionat jocul in format Cd din magazin?
Daca da atunci de ce pe eMAG Fortnite Cd costa 130 lei si pe vonsola e gratis?

| Wr3nch a răspuns (pentru StefAn2006Miau):

E doar un set de skins. Pentru orice multiplayer iti trebuie xbox live gold.