| bleeaah a întrebat:

am o intrebare : Am o placa video Intel(R) G41 Express Chipset si o memorie totala de 256.0 MB. este buna pentru jocuri deaorece imi merg sacadat. si as vrea sa stiu daca imi iau 1 GB ram o sa mearga mai bine,... Dau Funda!
\

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Sa inteleg ca ai o placa video de 256mb sau ai in total 256mb RAM?
Conteaza si memoria ram pentru performanta, ceva mai mult decat placa video, dar doar pana la un punct. eu zic sa-ti mai iei 1gb ram daca nu ai decat 256mb. Te va ajuta.
Cu 256mb video si 1GB ram te vei putea juca orice joc pana in 2007, cu un framerate destul de ok.
Ca sa dai im ex mie mi s-a stricat placa video de 512mb si folosesc o placuta onboard de 64mb. joc warcraft 3 (un joc din 2002) si imi sacadeaza destul de urat pe high, cu toate ca am 1.5GB ram. (pe placa video de 512 mergea perfect desigur). deci cantitatea ram conteaza pana la un punct, dupa care conteaza mai mult placa video.

1 răspuns:
| VladBd a răspuns:

Daca iti iei 1gb si placa video va fi de 256 sau 512 iti va merge foarte bine depinde si ce joc tongue Funda?tongue