| Martin_Alex_1985 a întrebat:

am o intrebare, am un calculator Dell DDR3 Intel core 2 si vreau sa bag niste rami in plus, dar nu stiu de care rami sa bag am 4 Giga am cate 4 placute fiecare cu 1 G, si as vrea sa bag mai mult si nu stiu cum sa procedez.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Verifica cata memorie ram suporta placa de baza, ca daca nu suporta mai mult de 4gb degeaba pui.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui doua DIMM-uri de 4GB 1600MHz CL9 in sloturile "A1"/"A2".
Mai mult nu-ti trebuie la ce sistem ai. 8GB e numai bine echilibrat.

| GL757W a răspuns:

Simplu daca duce mai mult de 4 Gb scoti placuta te uiti la frecventa si inlocuiesti placuta de 1 Gb cu una mai mare