| golem2345543 a întrebat:

Am o intrebare : Care este treaba cu MINERITUL DE BITCOIN? Ce inseamna si cum se face si de ce sunt mai scumpe sau mai ieftine piesele de pc-uri? Ce este bitcoin-ul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bitcoinul este o moneda electronica!
Expresia "mineritul de bitcoin" este un termen folosit de programatori, ca sa extraga aceste monede electronice complexe.
Valoara bitcoinului creste in functie de cat de multi il cumpara, cand nu-l mai cumpara nimeni, scade si isi pierde valoarea.
Acum 1 an avea valoare mare, acum, nu mai valoreaza aproape nimic.

| vladtheo a răspuns (pentru Violleta2022):

Aproape nimic, cough cough 5k eur cough

1 răspuns: