| Cristi_3697 a întrebat:

Am o intrebare! Ce procesor este mai bun dintre cele doua?.(pentru jocuri) Nu vreau alte raspunsuri cum ca pentru jocuri iti trebuie procesoare mai bune bla bla. ( atat imi suporta placa de baza, nu am nevoie de alte raspunsuri ..multumesc )

Core 2 Duo E4700 2,6Ghz 2Mb cache FSB800 sk775 sau

Intel Core 2 Duo Processor E6600 (4M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cel de al doi-lea (e6600) este mai bun din urmatoarele motive:
1. Are 4 mb cache deci transfera in aceeasi unitate de timp o cantitate mai mare de informatie (dubla).
2. Schimbul de informatii se face mai rapid avand 1066 Mhz FSB (viteza de transfer) celalat are 800 Mhz FSB.

1 răspuns:
| Robster224 a răspuns:

Eu as miza pe prima varianta...dar asta poate depinde si de ce crezi tu.winking sper ca te-am ajutat