| pepsyl3mon a întrebat:

Am o intrebare.Cum sa imi fac set universal pe metin2?

Răspuns Câştigător
| GhostNight a răspuns:

Pai daca ai bonusuri 6/7 trebuie sa pui statsul speific caracterului+critit(pentru razboinic:tarie/putere/str
pentru sura/saman:int/inteligenta
pentru ninja:dex/flexibilitate/dexteritate) si la bonusurile de sus status specific(pe scut si arma) semiom(scut,arma,cercei, bratara) critic(arma, papuci) max pv(armura, bratara, colier, papuci) si cam atat... Vreu funda

2 răspunsuri:
| paulboy a răspuns:

Deci pui bonusuri speciale pe : armura, arma .....toate itemele. dupa iti cumperi schimbator de bonusuri speciale, si il pui pe acel item pana iti pica PVM/PVP adica anti monstrii si anti playeri. sper ca am fost de mare ajutor

| xXC1Pr1Xx a răspuns:

Exista 6/7? Daca nu, iti propun asa : in colier (sa zicem.) bagi aparare sabie, aparare pumnal si aparare 2maini +pv de iti iese e perfect, in cercei (sa zicem.) rez otrava, aparare sabie, ap. clopot si ap. evantai. +critika de iese. si asa deja ai rez sabie. dar eu nu folosesc asa seturi, eu imi fac mereu cate un set war, unu ninja si unu saman... insa de esti pe un server pvm e mai greu cu 3 seturi. pentru ca e mai scump. Bafta la seturi!