| alex3000boss a întrebat:

am o intrebare: daca vreau sa imi fac un calculator (din piese nu deja cumparat) ar trebui ca piesele sa fie compatabile? puteti sa imi recomandati niste piese care sa imi faca calculatorul performant incat sa imi mearga la aproape toate jocurile? plzzzz

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| GoguSteriade a răspuns:

Intra pe forumul celor de la PC Garage si spune-le ce buget ai disponibil pentru calculator. Altfel, iti poti face un PC performant si cu 30000 de lei si nu cred ca vrei asta.

Evident ca piesele trebuie sa fie compatibile si de aceea e recomandabil sa intrebi oameni care se pricep (dar nu la magazine fizice, pentru ca aia o sa te traga pe sfoara si o sa iti bage pe gat aiureli).