| Lawerence a întrebat:

Am o întrebare mai ciudata.
Daca cumpăr un cont de Instagram este ilegal?
Ma refer ca, daca cumpăr risc sa îmi fie Banat contul de Instagram cumva? Sau nu are vreo treaba?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este legal!
Uite aici:
"You can't attempt to buy, sell, or transfer any aspect of your account (including your username) or solicit, collect, or use login credentials or badges of other users".
Sursa este in termenii si conditiile impuse de Instagram:
https://help.instagram.com/581066165581870

Totusi, cand nu te costa nimic sa-ti faci un cont pe Instagram, de ce ai vrea sa cumperi unul?

| Lawerence explică (pentru Violleta2022):

Sa am mai mulți followeri. poate pare o prostie dar nu sunt singurul.
Și totuși, de unde pot afla cei de la Instagram ca am cumpărat eu un cont?