| AdytzuFCRMA a întrebat:

am o intrebare mi-am cumparat o placa video externa de 128 bit si cand am pus-o am instalato si cand dau sa vad la my computer la proprietati imi spune ca tot 32 bit am de ce si cine imi spune ce sa fac dau funda?!

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

In My Computer nu gasesti sa vezi placa video. Eventual poti gasi sa vezi ce sistem de operare folosesti, procesorul si RAM-ul. (din "Proprietati")

Incearca sa tastezi in "Run"/"Search" --> "dxdiag" iti va aparea o fereastra cu ceva mai multe detalii despre PC-ul tau, printre care si despre placa video.

Daca nu poti folosi un program specializat in asa ceva.(care sa-ti gaseasca toate componentele PC-ului si sa-ti ofere detalii despre ele, update-uri, etc.)

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

32bit pe care vezi acolo reprezinta versiunea de 32bit a sistemului de operare (Windows, banuiesc). Nu are nicio legatura cu placa video.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia sunt altceva. Sunt culorile pe 32 de biti.

Descarca gpu-z daca vrei sa aflii cati biti are placa video http://www.techpowerup.com/downloads/2340/techpowerup-gpu-z-v0-7-7/mirrors