| GabeN a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care joaca sau au jucat Minecraft : Cine este Herobrine? Ce iti poate face?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Salut,Herobrine este doar o legenda inventata de creepy pasta,dar exista cateva dovezi ca el chiar a fost in joc,legenda spune ca pe herobrine il chema steve si avea un frate,erau mereu impreuna,intr-o zi ei au plecat intr-o mina de diamante,fratelelui sapa prin pereti cand un zombie apare in fata lui,el fuge si herobrine ramane in urma, zombie il omoara pe herobrine, dupa ce moare fratele lui l-a ingropat I-a parut foarte rau cand a murit, dupa multi ani herobrine a inviat, a inceput sa sperie playerii si umbla prin minecraft.In versiunea beta 1.4.5 daca nu ma insel,herobrine este sters este ca un fel de skin de mod, este si un mod cu el, nu stiu ce sa zic despre el eu zic ca nu este adevarat dar un sambure de adevar tot este, se zice ca omoara playerii, apare ca o fantoma etc.deci mai bine zis herobrine este o legenda adevarata poti sa spui ca unii playeri l-a vazut sustin ei, eu nu l-am vazut niciodata si nici nu as vrea happy.

| robert0802004 a răspuns:

Herobrine e o fantoma pe care o poti avea cu mod pe minecraft beta sau alpha practic pe minecraft beta si alpha e un virus ce omoara jucatorii si il gasesti mai ales pe singleplayer si inainte sa te omoare se intampla lucruri stranii mai ales sa fie foc intr-un loc pe care l-ai gasit sa dispara blocuri casa ta sau altele si din cate stiu uneori nu il poti omora alteori poate sa vorbeasca inventatorul jocului nu la adaugat in minecraft dabea la versiune minecraft 1.0 i-a dat remove dar la beta si alpha cred ca este.

| robert0802004 a răspuns:

De obicei Herobrine face tunele cu torte din redstone si cand ajungi mai la capat te omoara.Echiar de groaza.

| Butoiu_Sorin_1968 a răspuns:

Herobrine este un om mort care vrea sa se razbune pe toti jucatori de minecraft

| Tudor_Andrei_1974 a răspuns:

Herobrine este fratele lui notch care este mort si el(notch) vroia un nou personaj in minecraft si a facut in loc de herobrine bun unul rau.(Fiindca era beat).

| Tudor_Andrei_1974 a răspuns:

Herobrine este fratele lui notch care este mort si el(notch) vroia un nou personaj in minecraft si a facut in loc de herobrine bun unul rau.(Fiindca era beat).xd

| Tudor_Andrei_1974 a răspuns:

Herobrine este fratele lui Notch care este mort si el(notch) vroia un nou personaj in minecraft si a facut in loc de herobrine bun unul rau.(Fiindca era beat).xd

| Dragomir_Andrei_1980 a răspuns:

Salut herobrine este fratele lui notch si da este mort dar cred ca au mai zis asta atunci cand notch a vrut sal bage pe hero. in joc era beat si atunci cand la bagat la bagat rau sa stii
P.S Sa sti ca si mie mi sa intampla eram in casa la mine si voiam sa ma culc si imi scria ca am monsti pe lanaga casa m-am dus suu si am verificat si am sapat 20 blocuri in jos si nu era nmc m-am dus sus si toto la fel cand voiam sa ma culc m-a dus sus iar si ce sa vezi:herobrine am inchis monitorul 1 min si apoi m-am trezit intro pestera si mi s-a inchis pc am intrat din nou pe el si imi scria in chat :vei regreta ca ai jucat aceasta mapa cu seed de pe youtube si mi s-a inchis minecraftul si de atuci nu mai mi-a mers si la reinstalat de nu stiu cate ori!

| Lisca_Nicoleta_1989 a răspuns:

Herobrine asta fratele lui Kochi creatorul minecraftului so a murit si bantuie jocu. dacail vezi fugi pana nu te blestema.

| Raven12250 a răspuns:

Legenda spune ca Herobrine era fratele decedat al lui Notch P.S. In relitate pe fratele lui Notch il chema Herobrine
Asa revenim dupa moarte lui Herobrine Notch a facut un mod in care apare fratele sau skinul nu are ochi deoarece a vrut sa evidentieze faptul ca era mort...Cand Notch a facut modul era beat si in loc sa-l faca pe Herobrine bun l-a facut rau adica iti face capcane tipa iti apare busc in fata sau se duce la distata si apare asa ca o fantoma...si poc te omoara dintr-o lovitura
Sper ca v-am fost de folos.

| Roby_Roby_1995_AKO8 a răspuns:

Herobrine este fratele lui Notch el este un fel de admin al Minecraftului poate sa-ti dea kill poate sa se teleporteze si spawneaza mobi ca el este ca unu el este fratele si opusul lui Notch in aclasi timp nu incerca sal invoci nici nu-i striga numele el a inventat Obsidianul de odata si netherul Nether Fortres este castelul lui si intreg Netherul este casa lui el a inventat si endul el a inventat tot pericolul dar cea mai mare creatie a luieste Whiterul si EnderDragonul herobrine are doar 2 materiale Obsidian si Diamondul el calareste un ZombieHorse intr-un video este moartea de fiecare data can omoara un Villager i creste de 10 ori puterea si poate invoca putrea fulgerului el sa luptat de 4 ori cu Notch si daca esti Steve de poate poseda animalele animalele nu-s periculoase dar daca le vezi cu ochi goi fugi sau bagate pe /Gamemode Creative dar Herobrine te poate baga pe 0 el este un Steve Cu ochi albi are toate puterile si comenzile singura lui mancare este supa de ciuperci eu inca i sunt ostatic ma bagad la parnaie boul prostul si vcv el a distrus casa lui Notch el a fost achtualizat de un jucator suedez daca vrei sa afli mai multe intra pe youtube si scrie Povestea lui Herobrine - (Jocuri CreepyPasta) nul cauta este rau ca dracu

| Balea_Luis_2001 a răspuns:

Herobrine ie un om rău cu ochii albi care intră pe lume ta de Minecraft și de joacă cu tine dacă vrei să știi mai multe caută discul 11 pe YouTube eu știu pentru că îl am văzut iera acolo lângă casă me din Minecraft și îmi a dat foc la casă nu mai pot sa vorbesc mă urmărește știi tu am vorbit despre el acum pa

| Curelea_Mihai_1988 a răspuns:

Ba! Herobrine exista eu chiar l-am vazut.
Eram pe mapa mea survival aveam o casa tare frumoasa cu multe iteme isantate, ca desigur am lucrat la ea de vreun an si eu joc Minecraft de 2 ani. Si cand sa minez niste diamante Herobrine era in spatele lor, cand m-am dus acasa Herobrine era in casa si imi umbla in chest-uri si dintr-o data sa teleportat, cand a doua zi am intrat iar pe mapa, am vazut ca casa era distrusa numai chest-urile au ramas plutind si item-ele au ramas in ele. Isi zic eu, Herobrine exista.
Ai griza daca te vei intalni vreo data cu el, sa incerci sal omori nu fuzi asa cum am facut eu! happy

| ProstiiTV a răspuns:

Herobrine ese adevarat l-am vazit doar pentru vreo cateva secunde cand o pus o pancarda pe care scria ochi din umbra si pe urma nu l-am mai vazut

se spune ca au fost doi frati inainte de a sacote jocul fratele lui a murit si la bagat in joc sum numele herobrine ca o fantoma are ochi olbi si arata ca stiv este nemuritor si lovitura lui aste fatala daca ai vita ful el cu o miscare te-a facut cand te ei cu el la bataie incepe sa ploaie sa fulgere si sa tune si iti da miscarea fatala el are case peste tot in tarom apa pamant aer da ii distrugi pancardele el te vaneaza pana te prinde

| Jiglau_Felix_1990 a răspuns:

Salut,deci vrei sa stii despre Herobrine? Ei iti spun eu.Herobrine nu este o fantoma, o fi mort dar nu e fantoma, a reinviat.Toti spun ca e o legenda dar cred ca nimeni nu l-a vazut de mai multe ori decat mine.Herobrine poate aparea cand minezi,cand te duci prin jungla sau cand te plimbi noaptea prin padure,mie m-i-a aparut odata in mina,aveam sabie de diamant si ma plimbam sa caut minereuri intr-o mina,cand dintr-o data am vazut niste haine de a lui,credeam ca e un zombie,m-am dus la el si vedeam ca se vede ceva alb,ochii lui dupa a inceput sa vina la mine si cand l-am vazut intreg am fugit de-am rupt pamantul,din greseala am apasat q si mi-am aruncat sabia de diamant dar mi-a fost prea frica ca sa o mai recuperez si de atunci nu am mai minat prea des, si l-am mai vazut intr-un templu din jungla dar atuci cand mi-a dat foc la casa, mi-a furat tot din chesturi, mi-a distrus recoltele si grajdurile cu animale nu am mai rezistat de furie am inceput sa-l vanez si cand l-am vazut m-am dus sa-l atac si cand l-am gasit si cand am vrut sa-l atac m-a lovit odata cu sabia si am murit si aveam si platosa de diamant si cizme de zale, de atunci cand il vad incep imediat sa fug de frica.Si mi-am dat seama ca am povestit despre intamplarile mele.Herobrine se poate multiplica si teleporta,NU IL POTI OMORA,este imposibil de omorat, crede-ma am incercat, exista si un castel numai al lui in care poti gasi diferite chesturi cu diamant, aur, shei...are ochi albi si aliatul lui care il gasim printre munti este Notch care poate sa zboare, in concluzie, Herobrine este cel mai de temut inamic din minecraft, mai puternic decat dragonul din ender.O fi mai multe lururi despre el dar am scris deja destul de mult. Sper ca te-am ajutat.Pa