| NexTPagE a întrebat:

Vroiam sa descarc minecraft lauchet 1.7.2 de pe minecraft-Romania si am facut tot pas cu pas am sters din %appdata% si am copiat din folderul care mi-a aparut cand am dat click pe dowlaod. Faza e ca cand dau dublu click pe Minecraft.exe imi apare eroare : Unable to find a version of the runtime to run this aplication

5 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Salut,deci ce windows ai? incearca sa descarci minecraft normal si original si nu mai descarca toate porcariile romanesti,incearca sa dai click dreapta pe iconita Minecraft.exe,dai la proprietes,apoi te duci sus si dai pe compatibility,apoi mai jos unde scrie Run this program compatibility mod,dai click si alegi din lista aia ce windows ai, apoi mai jos unde scrie privilege set bifeaza administrator mode, apoi dai apply si intra in joc, daca nu iti merge fa ce ti-am zis mai sus si sterge porcaria aia de minecraft romaneascawinking crede-ma, daca ai o nelamurire spune-mi.

| NexTPagE explică (pentru DarthNiger):

Imi poti lasa un link de unde pot lua minecraft original? Si am windows xp

| DarthNiger a răspuns (pentru NexTPagE):

Https://minecraft.net/download si dai la minecraft for windows si ti-l instalezi, bafta!

| NexTPagE explică (pentru DarthNiger):

De ce pot juca numai varianta demo?

| DarthNiger a răspuns (pentru NexTPagE):

Pentru ca trebuie sa iti cumperi jocul original