| grindina a întrebat:

Am o itrebare. Joc minecraft competitiv si am frame-uri destul de "mici" 80-300, dar in majoritatea timpului 100.
Specs: Ryzen 7 4800h [este laptop]
GTX 1660ti
16gb ram 3200mhz
SI un ssd de 512gb pe m2
Laptopul este overclockat din software-ul laptopului si la maximium processor state e dat pe 80% ca sa nu creasca temperaturile.

Acum vine dilema: Am un prieten cu specsuri (din cate imi dau eu seama) un pic mai proaste, i5 9400f (pc) gtx 1050ti si 8gb ram, iar pe minecraft are 500-1300 de frameuri lejer.

Any help? : D

4 răspunsuri:
| RazvanLegendaVie a răspuns:

Da, îți dai setările mai mici, de exemplu graficile etc.
Cauți și tu pe YouTube : Minecraft ( versiunea pe care joci ) setting graphics low.

| grindina explică (pentru RazvanLegendaVie):

Le am date deja, abia 300

| RazvanLegendaVie a răspuns (pentru grindina):

Înseamnă că îți trage cv pc-ul in jos.

| grindina explică (pentru RazvanLegendaVie):

Abia am instalat windowsul pe laptop