| ChiupaChiupa a întrebat:

Am o mare, DA MARE RUGAMINTE, azi am stat toata ziua pe site-uri de genu pc garage eMAG etc, in cautarea unui laptop pana in 2300 lei pe care sa pot juca Lol, Cs:Go, Miinecraft (da recunosc am 17 ani si joc minecraft csf nai csf) si sa ruleze bine in 100 fps la medium maxim high.
DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Daryus3k2 a răspuns:

Daca vrei neaparat laptop iti recoamnd acesta :

- https://www.pcgarage.ro/......dos-black/

Ideea ca daca vrei sa folosesti un laptop sa te joci pe el, iti trebuie neaparat placa video dedicata, ceea ce multe laptop-uri la low budget nu au asa ceva, deci trebuie sa fi atent ce cumperi

Cel de mai sus ti-l recoamnd deoarece are un I5 si o placa video de la Nvidia dedicata, dupa cum sti, placile video Nvidia sunt cele mai bune. Deci, acest laptop are placa video dedicata de 2GB, ceea ce e suficient pentru jocurile pe care vrei tu personal sa le rulezi. Inca o chestie buna la acest laptop este ca este FullHD, din nou, laptop-urile mai ieftine au doar HD, FullHD este recomandat sa joci jocurile la maxima placere. Placa video are suport DirectX12 ( recomandat pentru jocuri). Iar laptop-ul acesta sta foarte bine si la partea de stocare, 1TB si te asigur ca iti vor ajunge pentru jocuri si pentru diferite programe, poze muzica etc.

Acuma insa daca nu ti-e neaparat sa iti cumperi laptop iti recomand mai bine sa iti iei un PC, insa daca calatoresti si vrei tot timpul sa ai pe ce te juca, laptop-ul e mai bun. Insa la PC exista mai multe variante la pretul de mai sus:

Precum: https://www.pcgarage.ro/......2gb-gddr5/

Pe care ti-l recomand, iti vor duce jocurile enumerate mai sus mult mai bine si frumos, pe langa alea si jocuri mai noi, dar nu pe graficile maxime, dar vei putea sa te joci.

Iar cea mai bune varianta la care ai putea apela este acest caluclator:

- https://www.pcgarage.ro/......2gb-gddr5/

Care este putin putin mai scump, dar mult mai bun de restul, pe acesta te vei putea juca cam toate jocurile aparute pana acum la grafici cat de cat bune.

Ramane alegerea ta ce iti vei cumpara!

Succes!

Funda?

| ChiupaChiupa explică (pentru Daryus3k2):

Mersi mi-ai fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| Enache_Ricardo_1990 a răspuns:

Mai strange niste bani si i-ati viking