| TheAngel a întrebat:

Am o mica intrebare mi-am luat wun laptop nou si mi-am pus windows 8... Am 4 gb de ram dar la proprietes la my computer scrie 3, 15 a zis cineva ca nu ii recunoaste sa nu imi fac problema dar la partiti la c am pus 100 de gb si mi s-au pus si la d am pus 400 si mi s-au pus 170 de ce? nu am chef sa reinstalez windows ca gasesc foarte greu driverele...

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Partea cu hdd-ul nu stiu sigur de ce/cum ti-a aparut asa.De cat ai hdd-ul in total?
Chestia cu ramii e deoarece ai pus windows pe 32 de biti, nu pe 64, si nu-i citeste/foloseste pe toti.
Poti gasi driverele pe site-ul oficial (daca e Toshiba pe Toshiba ..etc) dupa serialul de pe spatele laptop-ului. Vezi sa fie si compatibil cu windows 8.