| ƘЭлT a întrebat:

am o mica nelamurire si nu ma prea pricep la calculatoare. Am placa video integrata Intel (R)Graphics 4600 ar fi compatibil GTX 650?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-au legatura. Placa GTX trebuie sa fie compatibila cu slotul placii de baza. PLaca incorporata se dezactiveaza cand treci pe dedicata. Poti sa ti-o cumperi linistit. Daca ai un procesor cu placa video inseamna ca si placa de baza e destul de moderna sa-ti suporte GTX-ul.

1 răspuns:
| DoK a răspuns:

Asculta nu atragea atentia la toate raspunsurile ciudate. Intrebarea nu este formulata corect. Trebuie sa te uiti dupa procesor, daca procesorul o sa poata deschide in deplin placa video. Dar daca la tine este intregrata Intel (R)Graphics 4600 inseamna ca ai un procesor bun. Asa ca el fara de nici o problema o sa traga GTX 650.
Si nu trebuie sa faci griji de slotul de pe plata de baza, ea precis e ok. PC tau nu-i din anii 2000 ca sa aiba un slot necompatibil. Trebuie sa iti bati capul de sursa de alimentare daca o sa o ajunga si pentru plata video. Numai ca cunosc GTX 650 si ea nu papa mult asa ca o sa fie ok.