| denis871 a întrebat:

Salut TPU!
Am o mica problema!
Am o viteza de internet mare 500 MBPS la download si 500MBPS la upload.Dar cand vreau sa descarc ceva, se instaleaza greu. Acum 2 luni aveam un internet de 20 MBPS si se instala la fel ca acum, nu se simte diferenta de net.Cum pot rezolva?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Uite, hai sa iti explice tata Wr3nch o chestie: tu nu descarci mai repede decat poate trimite server-il de unde descarci datele. Eu de exemplu jocuri "gratis" nu am scos niciodata cu mai mult de 20 de mega pe secunda. Pe steam se simte diferenta, acolo urca pana la 60. Daca ai loc pune un ssd cu nvme. Cu ala orice descarci se va instala mult mai repede.

1 răspuns: