| NeX a întrebat:

Am o mica problema cu minecraft-ul. Nu stiu de ce nu ma mai lasa sa sparg blocurile decat cu uneltele corespunzatoare de exemplu lemnul se poate sparge doar cu toporul iar dirt-ul doar cu lopata. Nu stiu daca am setat eu ceva sau a fost facut un update. Ma deranjeaza asta fiindca unele iteme nu stiu cu ce unelte sa le iau, am pus patul pe jos si nu-i mai pot muta locul. Daca cineva stie care este problema sau cu ce se pot sparge celalalte iteme ca si patul va rog sa-mi spuneti si mie! Mentionez ca joc pe 1.6.4 Forge cu Optifine si Rei's Minimap.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te-ai dat pe Adventure Mod! Scrie in consola : /gamemode survival!
Daca iti zice ca nu ai permisiunea dai Esc, intra in Open to lan, dai allow cheats on si dai open (sau cv de genu, nu mai stiu ce scrie acolo)! Si baga iar aia!

1 răspuns:
| NeX explică (pentru anonim_4396):

Mersi omule! Acum mi-am dat seama ce am facut, cazusem in lava si am dat repede /gamemode 2 fara sa-mi dau seama ca 2 este Adventure Mod. Multumesc mult!