| Klaudiu214 a întrebat:

am o mica problema cu pc-ul meu de vreo 2 zile. pc-ul este nou are vreo 2-3 luni de cand l-am luat, iar acuma cand vreau sa il aprind mi se aprind ledurile si intr-o secunda se sting si apas din nou pe buton si nu porneste deloc nu se aprinde nici un led nimic insa daca il scot din priza si il bag inapoi porneste iar dupa daca il sting si il aprind dupa vreo 2-3 ore la fel face cand apas pe buton se aprind ledurile si in mai putin de o secunda se sting imediat si nu porneste doar daca il scot din priza si il bag inapoi sau daca apas pe butonu ala de la sursa on/of de mai multe ori si abia se aprinde care ar fi problema ca l-am bagat si la alte prize si la fel face

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil sursa este vinovata, incearca si cu alta sursa.

| Alex_9631 a răspuns (pentru Intruder19):

Funda WHeisenberg, sursa e de vina. Daca computerul este nou, mergi la garantie si ti-o va inlocui. Daca nu are garantie, una costa destul de putin, dar citeste pe sursa puterea (Wattii) inainte de a cumpara una noua