| UnuOarecare23 a întrebat:

Am o mică problemă la Minecraft...îmi merge cu un lag enorm...
Eu nu cred că poate fi din cauza laptop-ului.(Laptop Asus X551MA-SX090D)
Mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| VladyXR a răspuns:

Asta e si problema, ai placa video integrata..degeaba,minimum la minecraft trebuie una dedicata de 1 gb si 128 bit daca vrei decent, laptopul asta e pentru bussines si multimedia.

8 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Sunt multe modele la laptopul asta, cu diferite specificatii, eu nu am cum sa te ajut, ca nu stiu configuratia ta.

| UnuOarecare23 explică (pentru VladyXR):

Procesor
Tip procesor:Intel® Celeron® Quad Core
Model procesor:N2920
Numar nuclee:4
Tehnologie procesor:22 nm
Frecventa procesor:1860 MHz
Cache:2048 KB
Producator procesor:Inte
lProcesor grafic integrat:Intel HD Graphics

Placa Video
Tip memorie video:Integrata
Producator chipset video:Intel
Seria:Intel HD Graphics

Ram:4 Gb

| TechGuyTpu a răspuns (pentru UnuOarecare23):

Procesorul mai e cum mai e dar placa video e integrate, deci de asta ai lag

| UnuOarecare23 explică (pentru TechGuyTpu):

Și pot face ceva ca să nu mai meargă cu lag
?

| VladyXR a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Imi pare rau sa-ti spun dar si procesorul e slab, chiar daca e quad-core.

| TechGuyTpu a răspuns (pentru VladyXR):

Am citi numai quadcore nu si mhz, ai dreptate

| UnuOarecare23 explică (pentru VladyXR):

Mersi.sad

| VladyXR a răspuns (pentru UnuOarecare23):

Asta e si problema, ai placa video integrata..degeaba,minimum la minecraft trebuie una dedicata de 1 gb si 128 bit daca vrei decent, laptopul asta e pentru bussines si multimedia.