| Alexandru41848 a întrebat:

am o micuta intrebare, daca imi conectez mouse-ul si tastatura la telefon prin intermediul unui cablu *OTG*, ma pot juca pe geforce now fortnite cu tastatura si mouse-ul? (daca da si e nevoie de o setare va rog ajutati-ma)!

1 răspuns:
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Pe pagina lor oficială, a celor de la Fortnite, scrie că dacă încerci să le conectezi vei fi dat afară dinsesiune/joc. Acu' poți încerca, nu se știe... niciodată. În schimb, ar fi o variantă, poți conecta, dacă ai, un controller de PS4, ar trebui să funcționeze și cu un controller de XBOX, dar comenzile vor fi schimbate și o problemă în cazulul celui pentru PS4, pe care o cunosc, ar fi că te pune în sesiuni pentru PS4.