| FullSpeedIntense a întrebat:

Salut TPU,am o nelamurire in legatura cu LoL(League of Legends),pot sa cumpar RP cu card Maestro(BRD),ca nu am reusit,la metode de plata imi arata doar MasterCard,VISA,si American Express,am incercat pe toate si nu imi merg, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Nu poți prin Maestro... dar îți recomand paysafe, ai același bonus de RP și este cea mai utilizată metodă happy poți cumpăra de la majoritatea magazinelor, de cât îl cumperi atât plătești (asta în cazul în care nu ai mai utilizat și nu ești prea familiar cu el) bagi codul și aia e happy

| FullSpeedIntense explică (pentru HandaSei):

Mersi,si care este minimul, adica pot sa cumpar paysafe de 10 lei? nu cred...

| HandaSei a răspuns (pentru FullSpeedIntense):

Sincer chiar nu știu dacă este de 10... eu când luam de 25 am luat cel mai mic până acum, dar văd că se poate dona și de 10, deci da cel mai probabil găsești :) https://www.paysafecard.com/ro-ro/ poți să-ți faci aici un cont, îți bagi bani în el și o să-ți fie mai ușor cu plățile online, plătești direct din cont, pentru că aproape toate magazinele online accepta și paysafe, eu unul așa am și crede-mă că e mult mai simplu și fără tot felul de taxe suplimentare etc. =))

| FullSpeedIntense explică (pentru HandaSei):

Eu vreau doar pentru donat in LoL, deci nu cred ca trebuie sa imi fac cont, imi cumpar paysafe-ul si bag codu ala, atat, nu?

4 răspunsuri:
| Alx_Alexandru_1995 a răspuns:

Ca toto veni vorba am si eu o problema pe lol nu pot sa fac plati de 2 zile si imi zice ceva de genu ai depasit numarul de incercari te rugam sa revi in 24 de ore da nu am primit nici o eroare ca am gresit ceva la datele cardului ma poate ajuta cineva va rog?