| catalin542000 a întrebat:

Salut tpu.Am o placa video amd r6790 de 1gb gdd5 256 bity si un monitor cu rezolutia 1280x1024 si jocul gta v imi merge la setare mediu spre high dar vreau sa imi cumpar un monitor cu rezolutie 1960x1080 full hd si daca am monitor cu rezolutie full hd atunci jocul o sa imi mearga mai prost avand aceeasi placa video fiind rezolutia mai mare sau o sa mearga la fel?

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

1920x1080 contine aproape de 2 ori mai multi pixeli decat 1280x1024, asta inseamna ca placa video depune mai mult efort. Va trebui sa mai scazi din detalii sau din rezolutie ca sa-ti mearga ca acuma. Sau vei vedea tu testand cu benchmarkul inclus in joc.