Am o problema cu calculatorul, pornesc unitatea dar monitorul nu se aprinde, ca si cum unitatea ar fi oprita.Se poate sa fie monitorul ars?

Răspuns Câştigător
| MikeneziuM a răspuns:

Daca se aprinde ledul la monitor trebuie sa verifici mufa din unitate si monitor daca sunt fixate bine verifaca placa video sa fie fixata bine in unitate daca nici asta nu e inseamna ca e arasa placa video

Am uitat sa precizez ca pe monitor scrie "Nu exista intrare video"

Gata s-a rezolvat cred ca era de la fire, chiar daca le verificasem inainte, multumesc pentru ajutor

| MikeneziuM a răspuns (pentru Android3000):

Daca ai verificat ce ti-am spus mai sus inseamna ca placa video e arsa

4 răspunsuri:
| Grameni_Daniel_1974 a răspuns:

Păi s-a ars monitorul dacă nu se aprinde