| RobyRO19 a întrebat:

Am o problema cu driver-ul de la placa video, abia ce am facut windows-ul (W10). Si vreau sa imi instalez driver-ul de la placa video, deocamdata am driver-ul 391.35. Daca incerc sa fac update la ultimul driver imi spune asta: This NVIDIA Graphics Driver is not compatible with this version of Windows.

Ce trebuie sa fac am 64 bit, FUNDA!

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ce componente ai?

| RobyRO19 explică (pentru Wr3nch):

Procesor: Intel core i3 7100 3. 9ghz
Placa video: NVIDIA GeForce GT 730 2GB DDR3
Placa de baza: H110M-R
RAM: 4GB DDR4

| BobocelMihai a răspuns:

Incearca cu driver booster este imposibil sa nu il faca

| RobyRO19 explică (pentru BobocelMihai):

Imi apare ca este instalat ultimul driver, dar este unu vechi de prin martie si noi suntem in 2019 (APROAPE)

| BobocelMihai a răspuns (pentru RobyRO19):

Descarca DRIVER BOOSTER si il updateaza el.

| RobyRO19 explică (pentru BobocelMihai):

Imi apare ca este instalat ultimul driver, dar este unu vechi de prin martie si noi suntem in 2019 (APROAPE).

| DoctorOtker22 a răspuns:

Cauti pe google "nVIDIA drivere " si selectezi acolo placa video, sistemu de operare. si de acolo stii si tu ce ai de facut sau daca nu merge asa descarca Geforce Experience si incerca să il iei așa.Vezi să dezinstalezi driver-ul actual să fii sigur ca o sa funcționeze.

| RobyRO19 explică (pentru DoctorOtker22):

Am dezinstalat si driver-ul si tot nu merge