| Gion3334 a întrebat:

Salut TPU,am o problema cu gift cardurile STEAM, cand incerc sa il introduc imi spune ca nu sunt valide... le-am cumparat din Austria... care ar putea fi solutia?

2 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Salut! Dacă le-ai cumpărat din Austria iar contul tău e pe IP de România, aici e beleaua. Folosește un VPN (iți recomand CyberGhost) și setează-ți un IP de Austria, intră pe Steam și introdu codurile.

| Gion3334 explică (pentru ElSueno):

Ah... nu pot sa intru pe un ip din Austria.Imi trebuie versiunea full... sad Dar totusi, iti multumesc foarte mult!