| Cerbul47 a întrebat:

am o problema cu gta 5, cand conduc sau fac accident (in special in oras) si intorc camera in alta parte decat in fata am caderi de fps pana in 45 de la 60 cand vine politia pana in 50 chiar si pe jos, iar in online pe langa server care il coboara pana in 40 chestia asta imi coboara pana in 28 de fps, pana acum nu am patit asta.Am cautat fisiere lipsa,l-am mutat de pe hard disk pe Ssd(gandindu-ma ca hard diskul e pe moarte), am reinstalat placa video, am dat toate graficile si alte setari pe minim, nimic nu a functionat. Ce credeti ca ar putea fi? Oare de la update nou la drive la placa video? Componente: i7 3770 gtx 1060 6gb 16 gb cl9 1600 hz.

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Este normal sa pice numarul de FPS-uri pentru ca in momentul in care te uiti in alta parte se aduga un numar mai mare de detalii care trebuiesc incarcate de joc. Si daca ai avea un sistem si pl. video mai performante tot ar scadea acel numar, dar daca timp nu este nimic deranjant, eu zic sa nu-ti faci griji. Proceosrul tau e slab, asta te tine in loc, in rest daca pui jocul pe SSD va merge mai repede. Daca vrei jocuri, treci pe AMD, gen Ryzen seria 5.

| Cerbul47 explică (pentru Eugen80):

Asta stiu si eu de acea urmeaza sa imi schimb componentele, problema ii ca inainte nu facea asa in gta 5(doar il el patesc) anul trecut de exemplu mergea bine nu intampinam problema asta, am mai patit asa cu minigun care cand trageam cu el aveam 30 fps dar dupa un update la gta si-a revenit.

| Cerbul47 explică (pentru Cerbul47):

Si este destul de deranjant altfel nu incercam sa il rezolv, nu poat sa am nici o actiune in el.