| ChemoshRDB a întrebat:

Am o problema cu jocul League of Legends. mi-a dat o eroare dupa ce l-am instalat si am jucat cam o luna sau doua si l-am dezinstalat si l-am reinstalat din nou si primesc tot aceeasi eroare:
RADS ERROR: Could not connect to the HTTP server. Please check that your Internet conection is enabled and that your firewall is not blocking access.

Tin sa precizez ca am Windows 8 si internetul merge bine...am deconectat si Firewall-ul si tot nu merge.

Ma puteti ajuta? Va rog.

Dau funda si multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Chiriac97 a răspuns:

Mie mi se intampla la unele jocuri sa primesc erori din cauza antivirusului.Am Bitdefender. Unele update'uri care sunt facute cu auto-patcher sunt detectate ca fiind fisiere infectate si sunt sterse sau bagate in carantina si nici daca le recuperezi nu merge.

| ChemoshRDB explică (pentru Chiriac97):

Pai si ai vreo idee ce as putea sa fac ca sa mearga?

| Chiriac97 a răspuns:

Pai,nu sunt sigur avand situatii diferite.In primul rand am win XP si nu am jucat LoL ca sa stiu exact despre ce e vorba.In orice caz.erorile sunt facute de auto-patcher.Sterge complet jocul si salvarile lui. Dupa dai download la noua versiune aparuta(care este deja updatata).Asa va merge, avand in vedere ca in trecut nu ai avut probleme.

| ChemoshRDB explică (pentru Chiriac97):

Bine, voi incerca.
Merci