| Eyelevel a întrebat:

Am o problema cu jocul NFS The Run. Din cauza umbrelor am lag FOARTE mare. As putea face ceva sa dezactivez umbrele?

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Ce placa video si procesor ai? Si daca incerci sa il joci de pe un laptop, atunci iti sugerezi sa nu incerci. In plus jocul este blocat la 30 fps si pe langa asta nu e prea bine optimizat. Eu si pe o placa video buna cu un cpu bunicel imi mergea bine dar avea probleme de ziceai ca imi sare cate un frame. Nu stiu daca poti sa scoti shadows de tot.

| Eyelevel explică (pentru EnvyU):

AMD FX-8350 procesor, ATI Radeon SKY 900, 8 GB RAM... Si bineinteles, imi merge in lag din cauza umbrelor happy restul le tin la HIGH. Imi merge mai bine GTA 5 ca NFS The Run. Dar nu gasesc fisierul cu setarile!

| EnvyU a răspuns (pentru Eyelevel):

Ai procu ala si placa aia si zici ca ai lag din cauza umbrelor....gresit..nu ai lag din cauza umbrelor.ori are probleme jocu cu pcu tau ori nu stiu, eu am avut totul pe high si nu am avut mai jos de 30 fps cu un *** de i3-540 si gtx 750, asa ca incearca sa cauti fixuri pe net sau sa iti updatezi driverele, nu stiu.