| ScortSyndicate90 a întrebat:

Am o problema cu minecraft-ul, nu am mai intrat in el de mult. Intru pe el din an in pasti etc, dar acum cand voiam sa intru pe el nu mergea si tot asa face. Cand intru in joc, in launcher mai exact si dau play se incarca, apare aia cu mojang iar apoi se deschide jocul dar ba cu ecran negru, ba cu alb, ba se deschide si se blocheaza iar apoi da crash sau apare iconita aia cu windows va inchide programul inchideti sau il lasati pana se incarca samd! Am dat restart la pc de enspemi de ori am actualizat tot plus java, am pus licenta la java deci totul este original si tot degeaba! Ce dumnezeu are? Cum fac sa mearga de preferat fara vreo reinstalare de java/joc etc! Multumesc anticipat! (Mentionez ca am Windows 10)

1 răspuns:
| hanakoikezawa a răspuns:

Cel mai de preferat ar fi să îți instalezi un nou Windows. Nu ești singurul care întâmpină astfel de probleme cu Windows 10. Însă dacă dorești să încerci ceva fără să instalezi/reinstalezi nimic, atunci îți sugerez să aloci mai multă memorie RAM pentru Java (dacă nu ai Java pe 64 biți, instalează-l).