| AlbNegru040602 a întrebat:

Am o problema cu netul ( sunt pe telekom). Ma rog ideea e ca eu platesc pentru 50 de mbps si am 5 poate in zilele bune 6. Si tot sun la ei si nici nu ma baga in seama. De ce legi sa ma interesez ca sa pot sa ii amenint pe baietii astia?
Multumesc in avans

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Are dreptate Lpavel. Nu ai ce face!

| lpavel a răspuns:

Ai exact netul care il platesti! happy Cei care iti da netul calculeaza prin megabit iar programele cu care descarci iti calculeaza viteza prin MEGABYTE care e mai mare de 8 ori mai mare decat MEGABITUL! Fa o socoteala 6mb x 8 = 48mb! deci cu 2mb in minus care nu e cine stie ce... asa e la toti!

| AlbNegru040602 explică (pentru lpavel):

Am intrat pe speedtest.com si de multe ori am si 2. chiar daca am inteles ce ai spus acolo, nu ar trebui macar sa am constant 5 macar? si sa nu mai zic de ping si de upload speed

| lpavel a răspuns (pentru AlbNegru040602):

Nu-l poti avea constant pentru ca asta depinde de cat de incarcata e linia... asa e si la mine daca fac un test dar la descarcari pe torente se mentine la viteza care o platesc, deci mie mi se pare OK!