| yuuli123 a întrebat:

Am o problema cu placa video : ATI radeon 9000. Faza este ca aseara am scos-o si i-am curatat ventilatorul ca avea putin praf prin el. am pus-o inapoi si cand am deschis pc placa numai avea driverele instalate. am instalat driverul si cand am dat restart la calculator placa a inceput sa faca fite adica se vede tot felul de culori : rosii, galbene, albastre, negre, mov... si numai pot sa fac nimic la pc. decat sa ii dau restart.si chestia asta este foarte suparatoare. Am instalat mai multe drivere si tot asa face? Mentionez ca la inceput unde arata alea ca sa intru in bios nu are probleme si apoi cand ajunge sa incarce bara de la windows pixelii se schimba intre ei si iar diferite culori.

Ce pot sa fac? puppy dog eyes funda celui mai bun raspuns
Scz categoria big grin

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Supraincalzire/problema cu memoria. Are vreo 10 ani placa aia, cit ai vrea sa tina?

| yuuli123 explică (pentru KodrutZ):

Dar, faza este ca am luat-o noua ( neatinsa ) happy

| KodrutZ a răspuns (pentru yuuli123):

So what? E timpul pentru o schimbare! happy