| Adriann_Cristian_1995 a întrebat:

Am o problema cu un calculator, bag windowsul si nu-i gasesc driver de sunet, i-am bagat windowsul driverul de placa video l-am gasit pe net, iar cel de sunet nu l-am gasit imi puteti spune ce sa fac, exista driver de sunet universal care sa mearga la calculatoarele vechi? funda

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

DA, dar si alea trebuiesc alese... Cel de la Realtek e universal, cauta variantele mai vechi SAU instaleaza windows 8.1 si scapi de cautari. Iti va instala 90 % din drivere, in unele cazuri chiar toate! Bafta!