| Florin_Alin_1905 a întrebat:

Am o problema cu un laptot nu cumparat de mult timp are 1 luna jumate are 8 gb ram insel, i7 e ff bun dar in urma cu 3 zile am vrut sa descarc un HACK pentru 8 ball pool dar cred ca am luat virusii si sau autoinstalat niste programe dupa ce sau instala la scurt timp s-a inchis laptop-ul l-am deschis si mergea foarte greu apoi i-am dat un restart si a adurat foare mult pana s-a deschis si cand s-a deschis m-i-a aparut wallpaper-ul negru, am reusit intr-un final sa intru pe google ( NICI NU STIU PE CE AM APASAT laughing) )
peste 1 minut i-am dat de cam l-am facut inapoi si acum de cate ori deschid laptop-ul imi apare wallpaper.ul negru de ce? app am scanat laptop-ul cu un antivirus am sters eu ceva virusi dar tot nimic, va rog sa imi zica cineva ce trebuie de facut windows-ul am fost schimbat acum o luna si jumate, Va multumesc! big grin

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru Pc/laptop, îţi recomand Avast 2015 GRATUIT în limba română;)
Îl poţi descărca de la linkul oficial :
https://www.avastantivirus.ro/download-antivirus/
Eu îl am de vreo 6-7 ani şi NU am avut probleme cu viruşii :)

Îl descarci/instalezi, apoi selectezi "Scanare la Boot-are", dai "Restart" şi-l laşi să scaneze complet - ŞTERGI toţi viruşii găsiţi...
Dacă nu rezolvi problema, cel mai probabil, ajungi la reinstalarea Windows-ului :(

Toate cele bune!

| lpavel a răspuns:

De unde ai windows-ul care este instalat pe laptop? Este activat?