| AlexHICCUP a întrebat:

Am o problema cu un PC.

Placa de baza: Gigabyte H110M-S2V DDR4, Socket LGA1151.
Procesor: Intel® Pentium™ G4400, 3.30GHz, Skylake, 3MB, Socket 1151.
RAM: Memorie HyperX FURY Black 8GB, DDR4, 2133MHz, CL14, 1.2V.
Placa video: SAPPHIRE Radeon™ RX 460 NITRO OC, 4GB GDDR5, 128-bit.
HDD: Seagate BarraCuda® 1TB, 7200rpm, 64MB cache, SATA III.

Problema este ca nu ii pot pune Windows 7 de pe un Stick USB bootabil. Pot pune fara probleme Windows 10, insa eu as vrea Windows 7 (cand bag Stick-ul USB cu Win7 si vreau sa il instalez, nu mi-l gaseste). Stie cineva vreo rezolvare?

Răspuns Câştigător
| Wanted2 a răspuns:

Ai nevoie de cd cu drivere in dvd rom si de windows pe usb.
Le bagi pe ambele si instalezi windowsul ca windows 7 nu are drivere de la placa ta de baza ca este mai noua decat el si de aceea nu merge.

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Pentru ca Windows 7 nu a auzit de procesoarele Skylake.
Cel mai probabil ai descarcat o versiune de Windows ceva mai veche.